Białka Tatrzańska – pomysł na weekendowy wypoczynek.

Miłość do gór znów zagnała nas na południe Polski, tym razem w planach był totalny odpoczynek. Na tę okoliczność upatrzyliśmy sobie Białkę Tatrzańską poza sezonem. Po dotarciu na miejsce okazało się, że trafiliśmy w dziesiątkę. Jeżeli szukacie miejsca na tak zwany reset, ten wpis jest dla Was.

bialka-20bialka-21bialka-16

Białka Tatrzańska przywitała nas opustoszałymi uliczkami, świeżym i chłodnym powietrzem  oraz mnóstwem słońca. W hostelu, który wynajęliśmy za śmiesznie niską cenę, mieliśmy własną łazienkę, balkon z widokiem na góry oraz możliwość wymeldowania się, o której chcemy.  Oprócz nas w hostelu była bowiem tylko jedna para niemieckich turystów w podeszłym wieku.

bialka-12bialka-13

W opustoszałym mieście skupiliśmy się w na spacerach, rozmowie oraz własnych przemyśleniach. Z dala od zgiełku miasta wyciszyliśmy się, porobiliśmy kilka zdjęć i przeczytaliśmy kilka książek. I wbrew pozorom nie byliśmy sami. Na pastwiskach wypasały się owce i krowy, a z każdego zakątka podwórka z ciekawością przyglądały nam się kury.

bialka-1

Główną lokalizacją wypadową były dla nas Termy Bania, które oferują kąpiel w ciepłych, leczniczych wodach termalnych.

bialka-19

Wykupiliśmy na promocji całodniowy pobyt w trzech strefach: zabawy, relaksu i saunarium. W pierwszej strefie bawiliśmy się przednio. Zjeżdżaliśmy na 2 osobowym pontonie, kręciliśmy się w wirze wodnym oraz skakaliśmy w sztucznie wyprodukowanych falach. W strefie relaksu przesiedzieliśmy pół dnia, popijając na dworze drinki i podziwiając góry w oddali. W razie ssania żołądka, na miejscu można znaleźć kilka restauracji. Ceny oczywiście wywindowane, ale polecić możemy szczególnie pizzę i kwaśnicę. Z Term wyszliśmy późnym wieczorem, wypoczęci jak nigdy.

bialka-6bialka-5bialka-4bialka-3

bialka-2bialka-15

bialka-8bialka-17bialka-18

Em

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s